Łańcuszki – przewodnik cz.1

lancuszki

Wybór odpowiedniego łańcuszka wiąże się z odpowiedzią na pytanie, do czego ma nam posłużyć. Jako baza do biżuterii? Jako łańcuszek do zawieszki? Czy może jako samodzielna ozdoba? Zobacz nasz przewodnik, aby zawsze dokonywać najlepszych wyborów.

Opublikowano: 26 kwietnia 2014 Kategoria:Porady

Przedstawimy wam dziś kilka najpopularniejszych rodzajów splotów łańcuszka. Jeśli zastanawiacie się, jaki łańcuszek kupić, aby sprawdził się do zawieszki, albo na prezent dla mężczyzny, trafiliście idealnie. Zapraszamy do lektury.

PM3221_SIMPLE Simple

Łańcuszek o prostym splocie, którego ogniwa są lekko wygięte, przez co całość układa się płasko. Jest to idealny łańcuch – baza do biżuterii.

 PM3270_zmijka  Żmijka

Łańcuszek o przekroju okrągłym lub zbliżonym, z modułami ściśle przylegającymi do siebie. Jest bardzo elegancki i świetnie układa się na dekolcie.

 ZL1008_ankier  Ankierka

Klasyczny, podstawowy wzór. Ogniwa są połączone jedno z drugim, beż żadnych udoskonaleń. Tak, jak dziecięce łańcuchy na choinkę. Nazwa wzięła się z od kotwicznych łańcuchów o takim właśnie splocie.

 ZL1037_z kuleczek  Bulion (z kuleczek)

Jest to wzór stosowany do nieśmiertelników, coraz częściej jednak wkracza na salony. Delikatność wzoru zależy w dużej mierze od wielkości użytych kuleczek.

 PM3217_popcorn  Popcorn (Koreanka)

Specyficzny typ łańcuszka o splocie Koreana złożony z ogniw półkulistych. Całość przywodzi na myśl właśnie popcorn.