Łańcuszki – przewodnik cz.2

lancuszki

Przedstawimy wam dziś kilka najpopularniejszych rodzajów splotów łańcuszka. Jeśli zastanawiacie się, jaki łańcuszek kupić, aby sprawdził się do zawieszki, albo na prezent dla mężczyzny, trafiliście idealnie. Zapraszamy do lektury.

Opublikowano: 29 kwietnia 2014 Kategoria: Aktualności

Poprzednio omówiliśmy kilka popularnych splotów łańcuszków: łańcuszek silmpe, żmijkę, ankierkę, łańcuszek z drobnych kuleczek oraz popcorn. Dziś kontynuujemy nasz krótki przewodnik po stylach splotu.

 figaro Figaro

To typ z mieszanymi ogniwami. Najczęściej stosowany jest wzór z trzech mniejszych i jednego wydłużonego ogniwa. Wielką popularność zyskał po premierze „Wesela Figara”, gdzie główny bohater nosił właśnie ten model łańcuszka.

 kordel Kordel

Łańcuszek, który sam w sobie jest ozdobą. Gęsto splecione ogniwa nadają mu wygląd przypominający sznur, skąd też prawdopodobnie pochodzi jego nazwa.

 bizantyjski Bizantyjski (Królewski)

Splot bizantyjski powstaje najczęściej z okrągłych ogniw. Sposób ich łączenia układa je przeciwstawnie do siebie, co tworzy bogaty, przestrzenny wzór często wzbogacany poprzez wyróżnienie niektórych ogniw.

 klos Kłos (spiga)

Splot składa się z ósemkowato wygiętych ogniw, tworząc przestrzenny wzór. Łańcuszek przypomina nieco kłos zboża i jest zarówno męskim jak i damskim wzorem.

 singapur Singapur

To w zasadzie skręcona pancerka, która nieco przypomina strukturę DNA. Ogniwa łączone są dość gęsto, co w prostej pancerce może, ale nie musi mieć miejsca.