Łańcuszki i ich sploty cz.2

lancuszki

Wybór odpowiedniego łańcuszka wiąże się z odpowiedzią na pytanie, do czego ma nam posłużyć. Jako baza do biżuterii? Jako łańcuszek do zawieszki? Czy może jako samodzielna ozdoba? Zobacz nasz przewodnik, aby zawsze dokonywać najlepszych wyborów.

Opublikowano: 9 lipca 2015 Kategoria:Porady

Jakiś czas temu zaprosiliśmy was do nasze serii o splotach łańcuszków z którą możecie się zapoznać klikając w link. Przedstawiliśmy wam już sploty najpopularniejsze, teraz zapraszamy was do poznania kolejnych splotów.

 dscf4095n
Bismarck

Łańcuszek a w zasadzie łańcuch o splocie bismarck to pierścienie zawsze połączone w kilka równoległych rzędów. Jest to raczej męski wzór. Jego nazwa słusznie kojarzy się z Otto Bismarckiem, który gustował w metalowych ozdobach i łańcuchach.

 AL 0426
 Pancerka

Jest to zawsze płaski łańcuszek, którego ogniwa są ścięte z obu stron. Zwiększa to ilość kątów, pod jakimi odbijane jest światło. Bardzo popularny wzór męski dla grubych ogniw, jednak jest noszony również przez kobiety zwłaszcza w wersji sportowej, np wykonanej z aluminium.

 AL 0348
 Rollo

Łańcuszek najczęściej o okrągłych ogniwach złączonych w typie ankierki, czyli w najprostszym splocie, jednak ogniwa są wypukłe z zewnątrz, wyglądają więc jak połączone ze sobą obrączki. Jest to świetny łańcuch bazowy pod biżuterię do której doczepia się koraliki albo zawieszki.

 bizantyjski
 Bizantyjski

Splot łańcuszka jest wysoce charakterystyczny i bardzo ozdobny. Często wykonywany w technice chanmaille, bywa zarówno spłaszczony, jak i wielokolorowy, jako że splot łańcuszka pozwala na tego typu manipulacje. Najczęściej występuje jako łańcuszek ażurowy o okrągłym przekroju złożony z okrąglych ogniw.

 figaro
 Firago

To typ z mieszanymi ogniwami. Najczęściej stosowany jest wzór z trzech mniejszych i jednego wydłużonego ogniwa. Wielką popularność zyskał po premierze „Wesela Figara”, gdzie główny bohater nosił właśnie ten model łańcuszka. Uważany jest za wzór raczej męski niż damski.