Piękno piasku

morze

Gorące lato sprzyja wylegiwaniu się na plaży. Morze szumi wiatr wieje, słońce świeci… czego chcieć więcej? Może trochę rozrywki? Zobacz, na co warto popatrzeć będąc nad morzem.

Opublikowano: 6 lipca 2013 Kategoria:Ciekawostki

Co może być przyjemniejszego niż leżenie na plaży… Oczywiście, powicie zaraz, że znajdzie się to i owo, ale przyznać trzeba, że plażowanie w towarzystwie gorącego słońca, chłodnego… morza jest przyjemne również ze względu na śliczne widoki.

Krajobraz jest wszak wyjątkowo urokliwy, gdy woda spokojnie faluje a mewy zataczają kręgi nad głowami… Tylko ileż można patrzeć przed siebie? Zachęcamy was dziś – spójrzcie pod siebie! Zobaczcie, jak wygląda piasek pod mikroskopem:

Tak, właśnie ten piasek, na którym wylegujecie się leżąc nad wodą. Składa się on z drobinek żywych organizmów sprzed milionów lat… i tych nieco młodszych też, kawałeczków rozdrobnionych skał, minerałów. Wielokrotnie powiększone przez Garya Greenberga ukazują swoja drugą naturę, ale nie tylko jego fascynuje piękno piasku, prezentowane zdjęcia to wynik chwili kontemplacji na plaży również naszych fotografów. Może i wy nimi zostaniecie?

Galerię Garyego możecie zobaczyć pod linkiem: http://sandgrains.com/Sand-Grains-Gallery.html