Prezenterka i napierśnik Al Shamaal dla WOŚP

as

Przed nami kolejny, XXIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Artyści, wykonujący ręcznie robioną biżuterię również w tym roku wesprą finał swoimi działaniami pod hasłem biżuteryjki dla WOŚP. Zobacz, jak niesamowity projekt zrodził się z miłości do koni i sutaszu.

Opublikowano: 27 października 2014 Kategoria:Twórcy i kolekcje

Alshamaal_sznurki-i-element_biżuteryjkidlawośp-1024x693

Element projektu i materiały.

Jak co roku, biżuteryjki z całej Polski a właściwie – z całego świata zebrały się, aby wspólnie stworzyć niesamowitą, imponującą biżuterię, która zostanie przekazana na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku jednak nie tylko kobiety będą mogły nosić dzieła tych utalentowanych artystek. 

Jednym z bardziej oryginalnych projektów jest Al Shamaal (czyli ciepły, arabski wiatr) – prezenterka i napierśnik dla konia. Prawda, że nazwa jest doskonale dobrana do tego niesamowitego projektu? 

szkic-konik-02-846x1024

Szkic prezenterki i napierśnika

Pomysłodawczynią tego mariażu jest Paloma, która postanowiła połączyć dwie swoje miłości – biżuterię szytą w technice sutasz i jeździectwo. Przy wsparciu ponad 60 kobiet, które szyją elementy projekt przeradza się z marzenia w realny, piękny komplet, który będzie można kupić podczas tegorocznego finału WOŚP a tym samym wesprzeć wysokie standardy leczenia  dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów – bo taki jest temat 23 finału Wielkiej Orkiestry. Na aukcjach WOŚP będzie wystawiona również bransoletka nawiązująca do projektu Al Shamaal – z charmsami w kształcie serduszek – od których przecież wszystko się zaczęło…

W pracach mają swój udział również sponsorzy, m.in. korallo, które dla wsparcia projektu sprowadziło nieosiągalny do niedawna złoty sznurek do sutaszu.

O tej pięknej pracy, inspiracji i tym, czym w zasadzie jest prezenterka możecie przeczytać na blogu biżuteryjki dla WOŚP. Zapraszamy do czytania, wspierania na aukcjach i… szycia sutaszu.