WOŚP 2015

300x250

W 2012 roku pojawiły się pierwsze wspólne projekty biżuteryjek. 23 osoby i 7 bransoletek. Teraz, cztery lata później projekt przerasta najśmielsze oczekiwania – zarówno pod względem ilości uczestników jak i niezwykłości projektów, jakie wychodzą spod uzdolnionych palcy twórców. Jeśli chcesz zobaczyć, jak niezwykłe rzeczy mogą powstać, gdy pracy przyświeca piękny cel – koniecznie zajrzyj i zobacz, co biżuteryjki zaproponowały w tym roku.

Opublikowano: 10 stycznia 2015 Kategoria:Wydarzenia

Wszystko zaczęło się od bransoletek… To one stały się cztery lata temu zaczątkiem tej pięknej akcji osób zajmujących się zawodowo i hobbystycznie robieniem szeroko rozumianej biżuterii. Zaczęło się od 7 bransoletek, każdą z nich zdobiły zawieszki (charmsy) a każdą zawieszkę zrobiła inna osoba. Bransoletki trafiły na aukcje i tak WOŚP po raz pierwszy podarowano coś więcej, niż swoją złotówkę.

Co roku do akcji przyłącza się coraz więcej utalentowanych biżuteryjek, jak same się określają, które chcą wspierać akcje Wielkiej Orkiestry swoim czasem oraz talentem. W tym roku powstało kilka zadziwiających projektów. Przyjrzyjmy się kilku z nich:

383808_2d8c6ad_1024x768. Kleopatra: Powstała na bazie zwykłej, papierowej maski Kleopatra to godziny pracy – nad koralikowymi, zdobnymi włosami, niesamowitą, ręcznie wyszywaną, misterną koroną zdobioną prawdziwymi kamieniami oraz kobrą, która również została wypleciona z koralików, jako pierwsza koralikowa, złota kobra na świecie. Więcej o życiu tej pięknej maski możecie poczytać na blogu biżuteryjek a samą maskę możecie wylicytować na aukcjach WOŚP.
zestaw Muzyka Sfer: Zaczęło się od kilku fasetowanych kwadracików, skończyło zaś na unikalnej biżuterii, którą można nosić codziennie przez ponad 18 lat – za każdym razem inaczej. Najwięcej pracy pochłonęły misterne sześciany, które nadają naszyjnikowi jego niezwykłego charakteru. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak powstawał naszyjnik, zapraszamy na blog biżuteryjek a jeśli wolicie wesprzeć WOŚP i stać się posiadaczem Muzyki – na aukcje WOŚP

9a

Femme Fatale: Kolejną, niezwykłą maską z projektu Maski Weneckie jest Femme Fatale – maska o bardzo kobiecym, klasycznym kształcie, którą nakładem ogromnej pracy stworzyło pięć utalentowanych kobiet ręcznie naszywając każdy koralik, kryształek i kamień zdobiący maskę. W masce zaklęta jest nie tylko uwodzicielka kobiecość, ale i ogromne serce twórczyń maski. Dla ciekawych, jak powstawała, kilka artykułów na blogu oraz oczywiście aukcja allegro.
kolia_02 Princess’s Dream: to kolia uszyta w technice sutasz, która powstała ze 140 elementów. Inspiracją dla niej był kwiaty piwonii, o czym możecie przeczytać na naszej stronie.  Jest to propozycja nie tylko dla Panien młodych, choć powstawała z myślą o ozdabianiu Panny Młodej w tym wyjątkowym dniu. O powstawaniu kolii możecie przeczytać oczywiście na blogu a samo dzieło możecie licytować na aukcjach.
10841405_10152604138094385_1989178643_n Al Shamal: O tym niezwykłym projekcie również już pisaliśmy, niemniej warto zobaczyć, jak dokładnie powstawał na blogu. Jest to pomysł o tyle piękny, że nie stworzony na kobiety a dla pięknego, dumnego zwierzęcia – dla konia. Prezenterka i napierśnik  to pomysł niezwykły a efekt – oszałamiający. Ten niepowtarzalny komplet można licytować na aukcjach WOŚP.

W tym roku korallo z dumą i radością wspierało te niesamowite projekty. Zapraszamy na „nasze”, oraz inne aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na allegro.