Zimowe ombre z koralików

Oryg

Ombre, czyli cieniowanie, to prosty sposób na bardzo efektowne dzieła. Zobacz, co można stworzyć tylko dzięki użyciu trzech kolorów TOHO i schematowi stworzonemu przez edyro, który udostępniamy dla Ciebie

Opublikowano: 11 grudnia 2013 Kategoria:Twórcy i kolekcje

Dzień na naszych łamach zaprezentujemy wam śliczny, delikatny wzór, który, być może i dla was, będzie inspiracją na nadchodzący sezon. Odrobina chłodu? P1150151Przed wami prześliczna, cieniowana bransoletka w kolorach zimy z koralików TOHO: toho round 11/o w kolorach s-l crystal, s-l lt sapphire oraz s-l cobalt. Przywieszkę stanowi mała kokardka i 3 szafirowe kropelki.

Wzorów na cieniowane sznury czy przenikanie kolorów, można w sieci znaleźć wiele. Jednak ten, na którego podstawie autorka wyszydełkowała swoje bransoletki, rozrysowała sama. Wzór na 9 koralików w rzędzie, sekwencja na 756 koralików.

Jak więc zrobić taką bransoletkę? Przedstawiamy schemat udostępniony przez jego autorkę. przenikanie1Jak go czytać? Z prawej strony znajduje się schemat nawlekania koralików. Zaczynając od góry, musisz nawlec 100 koralików w kolorze ciemno niebieskim, następnie jeden jasno niebieski, potem 17 ciemno niebieskich…

Pamiętaj, że wzór jest na bransoletkę „na 9″, czyli nieco grubszy, niż standardowe 6. Kliknij w obrazek, aby przyjrzeć się dokładnie sekwencji nawlekania koralików.

I jeszcze jedna ważna rada od autorki: Aby płynnie można było przejść do kolejnego koloru, kolejny raz sekwencję najlepiej nawlekać, w odwrotnym kierunku, tzn. zacząć od momentu w którym skończyliśmy pierwszą (można pominąć pierwsze 100 koralików).

Oczywiście, kolorystykę możesz zmienić – równie efektownie wyglądać może ta bransoletka w odcieniach czerwieni. Do niej użyć należy:  toho round 11/o w kolorach s-l crystal, s-l rosaline oraz s-l siam ruby. Dodatek stanowią 3 szklane kropelki „no name” i przywieszka w kształcie P1150165kiści winogron. Co powstanie? Ciepła, efektowna bransoletka w stylu ombre tym razem w czerwieniach.

Wyższym etapem wtajemniczenia jest stworzenie do kompletu cieniowanych, równie jak bransoletki efektownych kolczyków. I takie cuda wyszły spod palcy edyro – wszystkie je możecie zobaczyć w poście na jej blogu.

Zapraszamy do obejrzenia innych prac autorki na jej blogu: http://edyro-koraliki.blogspot.com/