Bransoletka słodka jak cukierek

mb0005_254_254

Bransoletka z kilku rodzajów koralików to często bardzo efektowny sposób na szybką bransoletkę. Nikt nie pozna, że zajęła Ci tylko chwilę.

Kategoria: Bransoletki Poziom: Łatwy Autor:

W tym tutorialu pokażemy wam, jak w łatwy sposób wykonać niezwykłą bransoletkę, która na pewno wzbudzi zachwyt u Twoich znajomych.

Potrzebujemy:

  • linki, na której zrobimy bransoletkę. Jej średnica powinna być dopasowana do średnicy dziurek koralików, czyli najczęściej około 1mm do 1,5mm,
  • kolorowych koralików średnicy około 10-14mm. My wybraliśmy kombinację 2 kolorów i 2 kształtów, co daje razem 4 rodzaje koralików,
  • zapięcia, my wybraliśmy efektowne zapięcie typu toogle,
  • zawieszki – proponujemy zawieszkę w kształcie kluczyka,
  • zacisków do wykończenia bransoletki,
  • kółeczek, które posłużą za przekładkę. Zwróć uwagę, aby nie miały zbyt dużej średnicy,
  • wstążeczki,
  • narzędzi do zaciskania.

 

Krok 1.

Odmierz kawałek linki oplatając ją luźno wokół nadgarstka. Pamiętaj, że lepiej pracować na nieco za długiej bazie, niż za krótkiej. Pod koniec pracy skorygujemy jej długość.

 

Krok 2.

Nawlekamy koraliki. Kolejno: 3 oponki różowego howlitu (wybraliśmy nieco mniejsze niż koraliki okrągłe), 3 fasetowane koraliki z howlitu turkusowego (te są największe wśród wybranych koralików), 5 metalowych kółeczek, jedno obok drugiego, 3 fasetowane kulki z różowego agatu, ponownie pięć metalowych kółeczek, 3 fasetowane koraliki z howlitu turkusowego i trzy oponko różowego howlitu.

 

Krok 3.

Nasza bransoletka jest niezwykle symetryczna, aby dodać jej nieco uroku, dlatego nawleczmy teraz jeszcze 5 metalowych kółeczek i jedną oponkę z turkusowego howlitu. Na końcu zamocuj zawieszkę – kluczyk.

 

Krok 4.

Zamontuj drugą część zapięcia za pomocą zacisku. Jeśli baza jest zbyt długa, teraz możesz też skrócić linkę.

 

Krok 5.

Pomiędzy turkusowymi koralikami zawiąż różową wstążeczkę. Możesz umocować ją kropelka kleju, jeśli się rozwiązuje.

 

Gotowe!

mb0005_254_254