Bransoletka z zapięciem sztabkowym

Tutorial_bransoletka_sierpien1_11

Bransoletka z zapięciem sztabkowym wykonana z płaskich rzemieni to prosty sposób na wyjątkową biżuterię. Wybierz gotowe rzemienie z łańcuszkiem, aby żadne dodatki nie były więcej potrzebne.

Kategoria: Bransoletki Poziom: Bardzo łatwy Autor:

Bransoletki z zapięciem sztabkowym (czyli szerokim) to biżuteria, która pozwala na niezwykłą dowolność niemal gwarantując nam przyzwoite efekty. Dziś pokażemy wam, że więcej znaczy lepiej i zamiast pojedynczego paska zaproponujemy wam trzy.

Skompletujmy:

  • rzemień zamszowy pistacjowy z łańcuszkiem 10,2×2,5mm: 1m
  • 1apięcie magnetyczne sztabki 38x4mm: 1 sztuka
  • nożyczki
  • klej

Krok 1.

Zbierz potrzebne materiały. Możesz użyć rożnych rzemieni, jednak wybranie jednego koloru stworzy naprawdę ciekawy efekt.

Jak zrobic bransoletke z rzemienia plaskiego

Krok 2.

Przymierz do nadgarstka, jak długiego odcinka będziesz potrzebowała, aby bransoletka była wygodna. Pamiętaj, że bransoletki z zapięciem magnetycznym do wklejania „pochłaniają” część długości materiałów i niewiele dodadzą.

Odmierzony odcinek będzie w zasadzie równy finalnemu produktowi.

Jak zmierzyc ile rzemienia potrzeba na bransoletke

Krok 3.

Odetnij trzy takie same odcinki. Możesz użyć linijki lub przyłożyć jeden do drugiego.

Jak odmierzyc rowna dlugosc paskow na bransoletke

Krok 4.

Końcówkę smarujemy klejem. Możemy użyć szybko schnącego kleju cyjanopanowanego pamiętając, że nie wypełnia on przestrzeni pomiędzy rzemieniem i końcówką więc sprawdzi się przy dobrze dobranej końcówce.

Jak zrobic zapiecie w bransoletce

Krok 5.

Umieszczamy rzemienie w końcówce zachowując przestrzenie pomiędzy nimi. Jeżeli nie mamy jeszcze wprawnej ręki, możemy kropić klej pod każdy fragment rzemienia osobno.

Jak wkleic koncowke do rzemieni

Krok 6.

Doklejamy wolne końcówki do drugiej części zapięcia. Możemy robić to kolejno dla każdego fragmentu rzemienia, aby wkleić je możliwie równomiernie.

Jak zrobic rowno bransoletke z kilku kawalkow

Krok 7.

Rozdzielamy końcówki. Klej może przesączać się dookoła magnesu, pozostawimy więc bransoletkę do wyschnięcia z rozdzielonym zapięciem.

Jak zapobiegac sklejaniu sie koncowek w  bizuterii

 Krok 8.

Gotowe.

 Bransoletka z rzemieni plaskich zamszowych

Stworzenie efektownej bransoletki może zająć dosłownie kilka minut. Wystarczy kawałek rzemienie z łańcuszkiem, zapięcie sztabkowe i klej, aby cieszyć się bardzo efektowną biżuterią. Zobacz, jak  to zrobić.