Ćwieki w kolorze

ikona

Technika makramy w połączeniu z ćwiekami w jasnej kolorystyce to propozycja zarówno dla tych zbuntowanych jak i lubiących spokojniejszą stylistykę.

Kategoria: Bransoletki Poziom: Łatwy Autor:

Ćwieki pasują nie tylko stylizacji zadziornych. Można złagodzić ich wygląd stosując stonowaną kolorystykę posuwając się od kolorów pastelowych aż do różowego, nieco przewrotnie połączonego z ostrym charakterem ozdoby.

Do wykonania bransoletki potrzebujemy:

  • Sznurek bawełniany woskowany 1,5mm: 3 odcinki – 120cm, 30cm, 30cm,
  • Kolce z kulką i dziurką: 7 sztuk,
  • Końcówki do wykańczania rzemieni i sznurków 2x5mm: 2 sztuki,
  • Nożyczki,
  • Klej.

Krok 1.

Przygotowujemy nasze dwa kawałki sznurków – jeden mniejszy/krótszy (30cm), jest to „podstawa” naszej bransoletki. Drugi, dłuższy (120cm), on tworzył splot naszej bransoletki na podstawie. Pozostawiamy około 6,5 cm miejsca od góry mniejszego sznureczka. Zaczynamy zaplatać. Zakładamy dłuższy sznur pod mniejszy pamiętając przy tym aby był to środek dłuższego sznurka.

 

Jak przygotowac sznurki

Krok 2.

Następnie  przekładamy lewe „ramie” dłuższego sznurka nad krótszy (środkowy) i jednocześnie pod prawe „ramię”. Prawe „ramie” dłuższego sznurka przekładamy pod środkowy i jednocześnie nad lewe „ramie”.

 Jak zaplatac makrame

Krok 3.

Po zaciągnięciu sznurków powstaje nam „pół wiązania”.

 Jak wiazac shamballe

Krok 4.

Teraz kolejna połowa wiązania. Robimy dokładnie przeciwnie niż w poprzednim punkcie. Teraz lewe „ramię” dłuższego sznurka układamy pod środkowy i nad prawy „ramieniem”, a sznurek z prawego „ramienia” układamy nad środkowym i pod lewym „ramieniem”.

 Jak wiazac shamballe

Krok 5.

Po zaciągnięciu sznurków powstaję nam pełne wiązanie.

 Jak wiazac shamballe

Krok 6.

Tworzymy na naszej bransoletce 9 takich wiązań i nakładamy koralik z kolcem na środkowy sznurek.

 Jak wpatac w shamballe

Krok 7.

Za koralikiem z kolcem wiążemy tak samo, jak na początku, czyli lewe „ramię” dłuższego sznurka nad środkowym i pod prawym „ramieniem”, a prawe  „ramię” pod środkowym i nad lewym „ramieniem”.

 Jak zaplatac shamballe

Krok 8.

Dokańczamy wiązanie do jednego, pełnego.

 Jak wplatac koralik w shamballe

Krok 9.

Wplatamy kolejne koralik z kolcem, powinno być ich około 7.

 Jak wplatac koraliki w shamballe

 Krok 10.

Teraz zaplatamy taką samą ilość wiązań, jak na początku bransoletki czyli 9.

Przy ostatnim wiązaniu na samych końcach sznurków po prawej i lewej stronie nakładamy klej w celu zabezpieczenia bransoletki aby się nie pruła. Po wyschnięciu kleju odcinamy sznurki jak najbliżej splotu.

 Jak dokonczyc shamballe

 Krok 11.

Czas na zapięcie bransoletki, odwracamy bransoletkę „na plecy”, łączymy oba jej końce, które prowadzimy w przeciwnych kierunkach. Na nich zaplatamy wiązania za pomocą sznurka 20 cm dokładnie tak jak na bransoletce.

 Jak zrobic zapiecie shamballa

 Krok 12.

W zależności od naszych potrzeb, czyli rozmiaru nadgarstka może to być 6, 8, czy 10. Końcówki możemy zabezpieczyć klejem lub metalowymi zabezpieczeniami.

 Jak zabezpieczyc sznurki

Możesz wykorzystać różne kolory sznurka i ozdób, aby uzyskać ciekawe efekty.